Kurt Georg Herzog, członek zarządu elbfonds Development

Zarząd spółki Libra Project, która zamierza wybudować w Olsztynie obiekt handlowy – Galerię Warmińską, poinformował, że jest gotowy do podpisania porozumienia w sprawie realizacji także stadionu, który jest priorytetem dla miasta.

– Libra Project jest gotowa do realizacji stadionu. Wspomożemy miasto w budowie tego obiektu, ale o szczegółach trudno mówić gdyż nie znamy jeszcze planów i kosztów realizacji tego typu obiektu. Każda ze stron ma swoje priorytety, nam zależy na budowie galerii handlowej, a miastu na obiekcie sportowym. Dążymy do porozumienia w celu realizacji tych priorytetów – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Grzegorz Pękalski, prezes spółki Libra Project.

Jak już informowaliśmy, do 31 stycznia 2012 roku nie złożono żadnej oferty w postępowaniu na budowę stadionu miejskiego wraz galerią handlową w mieście. – Trzykrotnie przedłużaliśmy termin, ale żadna z zainteresowanym tym projektem firm nie wystartowała – poinformował wówczas Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Galeria Warmińska ma stanąć w południowej części miasta, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima. Obiekt ma być największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 109 tys. mkw. Znajdzie się na niej między innymi 180 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness, kino i amfiteatr, boiska sportowe, a zimą lodowisko. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie wielopoziomowy parking na ponad 1,3 tys. miejsc.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA, polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC.