Wizualizacja ZCK

Galeria Korona Kielce oficjalnie potwierdza termin otwarcia. Jak zapewniają przedstawiciele inwestora, przygotowano specjalny program inaugurujący działalność Galerii Korona Kielce., zaplanowany na 5 dni, do niedzieli 20 maja. -Wiemy o tym, że mieszkańcy z niecierpliwością oczekują tego dnia i wierzymy, że uda nam się sprostać  ich oczekiwaniom – informuje Izabela Ironmonger, manager ds. marketingu Galerii Korona Kielce.

– Galeria Korona Kielce -podkreśla dalej Izabela Ironmonger- jest jedynym śródmiejskim obiektem tego typu w mieście. Ze względu na swoją lokalizację postawiliśmy mocny nacisk na architekturę zewnętrzną budowli i jej wewnętrzną funkcję użytkową. Poza największą w regionie ofertą handlową, gastronomiczną, sportową i kulturalną, przygotowaliśmy w centrum Galerii Korona Kielce specjalne miejsce, w którym odbywać będą się imprezy rozrywkowe. Mamy zagwarantowane zaplecze pod koncerty, wystawy, czy duże show i z pewnością będziemy chcieli zaprezentować nasze możliwości w tym temacie.

Budowa Galerii Korona Kielce rozpoczęła się latem 2010 roku. Łączna wartość inwestycji  określana jest  na 100 mln euro. Dodatkowo inwestor przekazał na rzecz miejskiego samorządu kwotę 10 mln złotych z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury drogowej wokół obiektu. Powierzchnia całkowita galerii to 93 tysiące metrów kwadratowych. Na blisko 37 tysiącach metrów kwadratowych powstanie ok. 160 lokali handlowo – usługowych. Firma Libra Project, odpowiedzialna za kwestię komercjalizacji galerii, poinformowała o finalizowaniu rozmów w sprawie ostatnich wolnych powierzchni. – W tej chwili pozostało nam już mniej niż 10 proc. wolnych powierzchni. W ciągu najbliższych tygodni zamkniemy pełną listę najemców – przekazuje Iwona Pękalska z firmy Libra Project. Wśród nich znajdzie się wiele marek, które do tej pory nie występowały w Kielcach i w województwie świętokrzyskim. Galerię Korona Kielce wyróżniać będzie 9-salowe Multikino, Zara, Reserved, Smyk Megastore, Klub Fitness Pure z basenem, supermarket Piotr i Paweł, Royal Collection, Carry, sklep RTV AGD Media Expert, czy jedyna w Polsce restauracja Gin-Ger Sport Restaurant&Music Bar, w której klienci będą mogli zobaczyć żywe rekiny pływające w największym w kraju akwarium.

Za proces komercjalizacji Galerii Korona Kielce odpowiedziada Libra Project.

Inwestorem galerii Korona Kielce jest Church Land Development sp. z o.o., która wchodzi w skład MGC inwest sp. z o.o.

Twórcą projektu galerii jest pracownia architektoniczna Bose International Planning & Architecture.