Libra Project gotowa do realizacji dwóch inwestycji w Olsztynie

Generalnym wykonawcą Centrum Kowale, którego wyłącznym brokerem jest Axi  Immo, została firma Rex-Bud Budownictwo Sp. z o. o. SKA z Łodzi. Otwarcie obiektu planowane jest na IV kwartał br.
Centrum Kowale powstanie przy ulicy Staropolskiej w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6 oraz bezpośrednio przy drodze nr 221. Centrum zlokalizowane będzie w sąsiedztwie dzielnic zamieszkałych przez około 40 tys mieszkańców, w dynamicznie rozwijającej się części Trójmiasta. Centrum Kowale zaprojektowane jest jako dwie połączone bryły: części handlowo-usługowej.  Powierzchnia handlowa wynosi ok. 5,4 tys. mkw., a biurowa ok. 911 mkw. Obiekt będzie dysponował garażami podziemnymi (ok. 91 miejsc) oraz miejscami parkingowymi wokół budynku – łącznie 162 miejsca. Inwestorem obiektu jest „Impress Sp. o.o.” spółka komandytowa, wchodząca w sklad grupy kapitałowej Towarzystwa Inwestycyjnego Investing SA z siedzibą w Gdańsku. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 34 mln zł.
“Szukając generalnego wykonawcy zwracaliśmy szczególną uwagę na doświadczenie firmy, jakość
i terminowość przy prowadzeniu poprzednich projektów. Firma „Rex-Bud Budownictwo Sp. z o.o” spółka komandytowo – akcyjna ma na swoim koncie wiele udanych realizacji oraz zaoferowała najbardziej kompleksową propozycję rozwiązań dostosowaną do naszych potrzeb” – powiedział Krzysztof Zaremba – reprezentujący Inwestora.
„Cieszymy się, że inwestor Centrum Kowale zdecydował się na nasze usługi. Istniejemy na rynku ponad 17 lat oferując pełen pakiet usług w zakresie generalnego wykonawstwa. Współpracujemy
z inwestorem od początku procesu inwestycyjnego oraz prowadzimy system robót w większości oparty o własne siły, dzięki czemu możemy szybko reagować na tempo i przebieg prac. Do profesjonalnego działania mobilizuje również fakt, że realizowana obecnie inwestycja jest kolejną w Kowalach. ” – powiedział Stanisław Karczewski – reprezentujący Generalnego Wykonawcę.
Plac budowany przekazano Generalnemu wykonawcy na początku tego tygodnia. Zakończenie prac budowalnych planowane jest na połowę września 2012. Za komercjalizację obiektu odpowiada Axi Immo.

AXI IMMO oferuje doradztwo w zakresie nieruchomości komercyjnych w tym: wynajem i zarządzenie powierzchniami magazynowi, handlowymi i biurowymi, a także obrót gruntami inwestycyjnymi. W ramach jej oferty świadczone są usługi zarządzania łańcuchami B2Bi B2C.