Centrum Handlowe Osowa

Zarząd spółki Gant Development SA poinformował, że już w styczniu 2012 ruszyła budowa Parku Handlowego Bogatynia, obiektu zlokalizowanego przy ulicy Daszyńskiego w Bogatyni. Wcześniej inwestor informował,że prace budowlane mają sie rozpocząć w marcu. Inwestycja zostanie zakończona pod koniec 2012 roku.

– Pierwsze prace budowlane na terenie inwestycji rozpoczęły się już w styczniu tego roku. Równolegle prowadzony jest proces komercjalizacji. Przewidywani najemcy to przede wszystkim przedstawiciele branży odzieżowej i obuwniczej oraz sklepy wielkopowierzchniowe wyposażenia wnętrz oraz DIY (artykuły budowlane i wyposażenia wnętrz), czyli tzw. kotwice przyszłego Parku Handlowego – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Wojciech Rogala, prezes zarządu Rafael Management. Sp. z o.o. ( spółki należącej do Grupy Kapitałowej Gant Development SA).

Park Handlowy w Bogatyni będzie miał ponad 6 tys. mkw. Znajdzie się w sąsiedztwie istniejącego już hipermarketu Tesco oraz sklepu Media Expert. Za komercjalizację obiektu jest odpowiedzialna firma Axi Immo.

Grupa Kapitałowa Gant Development SA jest holdingiem kilkudziesięciu spółek celowych prowadzących działalność deweloperską i budowlaną. Aktywność deweloperska koncentruje się na budowie lokali mieszkalnych i usługowych, a także sprzedaży i zarządzaniu wybudowanymi nieruchomościami. Obecna jest w siedmiu polskich miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Opole i Polanica Zdrój. Spółka zrealizowała kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, w tym zmodernizowane i otwarte w 2008 roku nowoczesne Centrum Handlowe Marino we Wrocławiu. Od 1998 roku Gant jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.