PH Bogatynia w trakcie realizacji

Spółka Biuro Inwestycji Kapitałowych kończy przygotowania do uruchomienia drugiej część kompleksu handlowego realizowanego w Puławach. Inwestycja obejmuje  budowę dwóch obiektów. Pierwszy oddano do użytku w grudniu 2011 roku.

– Inwestycja w Puławach obejmowała budowę dwóch obiektów o funkcji handlowej o łącznej powierzchni najmu 2,7 tys. mkw. wraz z miejscami parkingowymi i infrastrukturą. Pod koniec grudnia uruchomiono sklep Biedronka, a obecnie przygotowywany do otwarcia jest Media Expert. Z początkiem marca już wszyscy najemcy będą prowadzili działalność – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Bartłomiej Solik menedżer ds. rozwoju, Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

Otwarcie Retail Park Puławy  zaplanowane jest w marcu 2012. W kompleksie oprócz salonów Media Expert i Biedronki znajdą się także sklepy sieci Pepco i Drogeria Natura.

Retail Park Puławy zlokalizowany jest w centrum Puław przy ul. Generała Fieldorfa „Nila”. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektów handlowych takich jak: Galeria Zielona, Kaufland , Brico Depot, Carrefour oraz obiektów użyteczności publicznej.

Inwestorem projektu jest spółka celowa powołana przez FIZ Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych Satus oraz krakowskiego dewelopera Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

Firma Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. z siedzibą w Krakowie została założona w 1996 roku. Od 2000 roku funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizując się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Począwszy od 2010 roku spółka w ramach ekspansji rozpoczęła zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych inwestując w obiekty handlowe oraz medyczne. Spółka do tej pory zrealizowała inwestycje w następujących lokalizacjach: Kraków, Ożarów Mazowiecki, Pruszcz Gdański, Sosnowiec, Chorzów, Puławy. Nieruchomości, które tam powstały dysponują prawie 85 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. BIK poza realizowaniem obiektów komercyjnych pod wynajem proponuje również usługi w zakresie Zastępstwa Inwestycyjnego przy realizowaniu inwestycji o charakterze komercyjnym. Ponadto spółka świadczy usługi Zarządzania Nieruchomościami Komercyjnymi na etapie realizacji inwestycji oraz w trakcie funkcjonowania obiektu.