Takko Fashion rozszerza sieć sprzedaży

W Galerii Korona Kielce powstanie m.in. salon sieci Diverse jednej z wiodących firm odzieżowych w Polsce. Znajdzie się tu również lokal KFC, międzynarodowej sieci restauracyjnej. Otwarcie galerii zaplanowano 16 maja 2012.  

Sklep  Diverse o powierzchni prawie 200 m kw. będzie się mieścił na parterze Galerii Korona Kielce. Butik Diverse wzmocni bogatą ofertę odzieżową Galerii Korona Kielce, w skład której już wchodzą takie marki, jak m.in. Zara, Stradivarius, Massimo Dutti, Pull and Bear, Bershka, Reserved, Orsay, Nike, Adidas, Reebok, Levi’s, House, Mustang czy Mohito. W Galerii Korona Kielce swoje miejsce znajdą też pierwsze w regionie sklepy marek Pandora, Caterina, Palmers, Tommy Hilfiger, Pepe Jeans, Sesst, Marco Aldany, Denny Rose, Antre, Ette Lou, Bugatti, Stefanel, Bagatt, a także jedyny w województwie fitness Pure z basenem, korty squash i największe w okolicy Multikino z dziewięcioma ekranami.

Kentucky Fried Chicken to jedna z największych na świecie sieci barów szybkiej obsługi serwujących dania fast food. Jest ona obecna w ponad stu krajach na całym globie i liczy szesnaście tysięcy restauracji. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest, który zarządza siecią ponad dwustu lokali.  – Restauracja tej sieci w Galerii Korona Kielce będzie miała ponad 120 m kw. powierzchni i będzie zlokalizowana na poziomie +1 obiektu – informuje Iwona Pękalska z Libra Project.

Budowa Galerii Korona Kielce rozpoczęła się latem 2010 roku. Łączna wartość inwestycji określana jest na 100 mln euro. Dodatkowo inwestor przekazał na rzecz miejskiego samorządu kwotę 10 mln złotych z przeznaczeniem na poprawę infrastruktury drogowej wokół obiektu. Powierzchnia całkowita galerii to 93 tysiące metrów kwadratowych. Na blisko 37 tysiącach metrów kwadratowych powstanie ok. 160 lokali handlowo – usługowych. Firma Libra Project, odpowiedzialna za kwestię komercjalizacji galerii, poinformowała o finalizowaniu rozmów w sprawie ostatnich wolnych powierzchni. – W tej chwili pozostało nam już mniej niż 10 proc. wolnych powierzchni. W ciągu najbliższych tygodni zamkniemy pełną listę najemców – przekazuje Iwona Pękalska z firmy Libra Project.

Libra Project odpowiedziada za proces komercjalizacji Galerii Korona Kielce .

Inwestorem galerii Korona Kielce jest Church Land Development sp. z o.o., która wchodzi w skład MGC inwest sp. z o.o.

Twórcą projektu galerii jest pracownia architektoniczna Bose International Planning & Architecture.