Galeria Korona Kielce

Lubelska firma Euro-Projekt Sp. z o.o. złożyła już w urzędzie miejskim wniosek o wydanie decyzji środowiskowej. Obiekt ma mieć około 20 tys. mkw. powierzchni handlowej i dysponować parkingiem na tysiąc miejsc. Galeria ma powstać przy ulicach  Zemborzyckiej/ oraz Uhorczaka w Lublinie.

– Procedura wydania decyzji oddziaływania inwestycji na środowisko powinna potrwać około 1 – 2 miesięcy, ale przy założeniu, że złożona dokumentacja jest kompletna. Gdy inwestor uzyska tę decyzję, może starać się o ustalenie warunków zabudowy – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego UM Lublin.

Obiekt ma pełnić cztery funkcje: rozrywkową, usługi, handlową i sportową. Galeria będzie zlokalizowana około 3 km od centrum miasta, w dobrze skomunikowanej dzielnicy. W otoczeniu rozwijają się osiedla mieszkaniowe.

Euro-Projekt Sp. z o.o. to lokalna firma, której głównym udziałowcem jest Roman Ludwik Rogalski. Spółka dotychczas nie realizowała inwestycji deweloperskich, dzierżawi natomiast browar w Zwierzyńcu, gdzie planuje  uruchomić  produkcję piwa.

W Lublinie twają obecnie prace nad co najmniej dziewięcioma dużymi obiektami handlowymi. Część z nich jest na etapie prac koncepcyjnych, inne sa w budowie lub rozbudowie.