Zapowiedź najnowszego raportu CBRE

Na terenie gminy Deszczno zlokalizowanej w odległości kilku kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego, powstaną trzy obiekty handlowe. Inwestor nabył już teren i obecnie gmina czeka na ostateczną decyzję, która uruchomi proces przygotowania dokumentacji pod inwestycję.

Jak poinformował redakcję Retailnet.pl wójt gminy Deszczno Jacek Wójcicki, zagraniczny inwestor nabył w ostatnim czasie część przeznaczonego pod inwestycje terenu ( 8 z 20 ha).

– Niestety nie możemy zdradzić jeszcze nazwy spółki, która jest gotowa do budowy kompleksu handlowego, ale wiemy, że w planach jest realizacja trzech obiektów. W pierwszej kolejności powstanie hipermarket spożywczy o wielkości ok. 10 tys. mkw., kolejno market typu dom i ogród o podobnej powierzchni oraz trzeci mniejszy obiekt handlowy. Przygotowanie dokumentacji niezbędnej do uruchomienia projektu potrwa kilka miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa ruszy w następnym roku – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Jacek Wójcicki, wójt gminy Deszczno.

Przypomnijmy, w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach funkcjonują cztery obiekty należące do sieci Tesco i jeden Carrefour. Nowy inwestor stanowiłby konkurencję dla istniejących obiektów.

Gmina Deszczno położona jest w dolinie Eberswaldzko – Toruńskiej i obejmuje obszar 168 km zamieszkały przez ponad 7 tys. mieszkańców. Przez jej teren przebiegają dwie drogi krajowe (trasa nr 3 przebiegająca południkowo przez województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie stanowiąca polską część międzynarodowej trasy E65 z Malmö w Szwecji do miejscowości Chaniá na Krecie oraz droga krajowa nr 22 prowadząca od polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Grzechotkach do przejścia granicznego w Kostrzynie). Fakt ten powoduje, że Gmina jest atrakcyjnym miejscem pod względem inwestycyjnym.