Gmina Deszczno: w planach 3 obiekty handlowe

Polimeni International kupiła Dom Handlowy Merkury od spółki pracowniczej w 2006 roku. Nowy właściciel opracował projekt przebudowy, polegający m.in. powiększeniu części handlowej. Planuje też budowę wielopoziomowego parkingu oraz dodatkowego piętra. Dotychczas  inwestor przebudował  drogi dojazdowe do budynku, a niedawno zakończył prace modernizacyjne wokół obiektu, polegające między innymi na ułożeniu kostki brukowej. Obecnie na parterze budynku funkcjonuje hipermaket Tesco.

– Firma Polimeni International kupiła istniejący od połowy lat 70. XX wieku Dom Handlowy ,,Merkury” w Częstochowie, aby go zmodernizować i udostępnić firmom handlowym. I z tego zamiaru nie zrezygnowała. Realizacja inwestycji została jedynie przesunięta w czasie z powodu trudnej sytuacji na rynku nieruchomości komercyjnych – informuje Leszek Czajor, przedstawiciel inwestora. Podkreśla, że  w tej chwili, w obiekcie  trwają prace porządkowe, bowiem za  kilka tygodni pojawi się tam kolejny najemca. Na razie inwestor nie chce ujawnić, kto nim będzie.

Polimeni International, to amerykański deweloper, który pod koniec lat 90 wybrał Polskę jako pierwszy kraj do rozszerzenia swojej działalności za Oceanem. Obecnie Grupa Polimeni zrzesza 15 spółek funkcjonujących w Polsce, z główną siedzibą zlokalizowaną w Gdyni. Trzon działalności firmy to budowa i zarządzanie centrami handlowymi.