Sieć rozwija dzialalność w Polsce

Jest szansa, że w Pruszkowie k/Warszawy powstaną pierwsze galerie handlowe. Miasto zapoznaje się z dwiema przedstawionymi przez inwestorów koncepcjami dotyczącymi budowy dużych centrów handlowych. Pierwsza z nich dotyczy galerii przy ul. Sienkiewicza, a druga przy ul. Waryńskiego.

Obiekt przy ul. Sienkiewicza chce wybudować spółka Nowe Miasto Pruszków, którą powołało kilka firm. Galeria miałaby powstać na powierzchni około 7 ha. Z kolei inwestycję przy ul. Waryńskiego chce realizować zagraniczny inwestor w porozumieniu z dysponentem gruntu. Do obydwu projektów potrzebne są zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, bo obecnie na tym terenie nie jest dopuszczona zabudowa handlu wielkopowierzchniowego.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że miasto nie zdecydowało, czy ma być realizowany tylko jeden z tych projektów, czy może obydwa. Kwestie te są obecnie w fazie konsultacji. Wiadomo na pewno, że ratuszowi zależy na powstaniu galerii handlowej. Jednocześnie firma, która będzie inwestować w centrum handlowe, powinna również zadbać o przystosowanie rozwiązań komunikacyjnych wokół obiektu.