Merkury wzbogaci ofertę

Park handlowy powstanie przy ulicy Górnośląskiej. Kompleks będzie miał 3 tysiące mkw. powierzchni handlowej. Planowane otwarcie obiektu ma nastąpić na przełomie listopada i grudnia 2012 roku. Retail park w Rudzie Śląskiej ma być bliźniaczo podobny do Galerii Rydułtowy – innej inwestycji DL Invest Group.

– Planujemy rozpocząć budowę parku handlowego w Rudzie Śląskiej jeszcze w marcu 2012 roku, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Rąba, przedstawiciel inwestora czyli DL Invest Group. Firma złożyła na początku lutego wniosek o pozwolenie na budowę tego obiektu.

– Obiekt jest w ponad 60 proc. skomercjalizowany. W naszym parku handlowym będzie mix najemców z różnych branż. Podpisaliśmy już umowę z siecią dyskontów Biedronka. O pozostałych najemcach nie chciałbym na razie informować – wyjaśnia Tomasz Rąba.

Inwestor – DL Invest Group wchodzi w skład grupy inwestycyjnej działającej w różnych segmentach gospodarki. Grupa zrzesza spółki działające w branżach związanych z obrotem nieruchomościami i inwestycjami kapitałowymi oraz w branży deweloperskiej, projektowej, budowlanej, produkcyjnej.