Mateusz Wiśniewski wiceprezes Kolportera SA

Spółka Biuro Inwestycji Kapitałowych w 2012 roku zamierza rozpocząć budowę kolejnych obiektów handlowych zlokalizowanych w mniejszych miastach na południu Polski. – W planach na ten rok jest rozpoczęcie realizacji kilku obiektów o powierzchni handlowej do 5 tys. mkw. – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Bartłomiej Solik menedżer ds. rozwoju, Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

Przypomnijmy, oprócz rozpoczęcia nowych inwestycji BIK w marcu tego roku zamierza uruchomić drugą część kompleksu handlowego realizowanego w Puławach. Inwestycja Retail Parku Puławy obejmowała budowę dwóch obiektów. Pierwszy oddano do użytku w grudniu 2011 roku.

Firma Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. z siedzibą w Krakowie została założona w 1996 roku. Od 2000 roku funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizując się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Począwszy od 2010 roku spółka w ramach ekspansji rozpoczęła zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych inwestując w obiekty handlowe oraz medyczne. Spółka do tej pory zrealizowała inwestycje w następujących lokalizacjach: Kraków, Ożarów Mazowiecki, Pruszcz Gdański, Sosnowiec, Chorzów, Puławy. Nieruchomości, które tam powstały dysponują prawie 85 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. BIK poza realizowaniem obiektów komercyjnych pod wynajem proponuje również usługi w zakresie Zastępstwa Inwestycyjnego przy realizowaniu inwestycji o charakterze komercyjnym. Ponadto spółka świadczy usługi Zarządzania Nieruchomościami Komercyjnymi na etapie realizacji inwestycji oraz w trakcie funkcjonowania obiektu.