Maciej Dyjas, prezes grupy Eastbridge

Inwestor powstającego w Zabrzu kompleksu handlowego, spółka NRC, poinformowała, że dopina umowy najmu z 12 nowymi sieciami handlowymi. Równocześnie wraz z komercjalizacją trwają prace nad budową obiektu garażowo-handlowego znajdującego się w ramach projektu.

– Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem oddanie drugiej części inwestycji planowane jest na jesień tego roku. Wtedy też nastąpi uroczyste otwarcie całego kompleksu. Jednocześnie trwa proces komercjalizacji. W ciągu najbliższych tygodni chcemy dopiąć kolejnych 12 umów najmu – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet.pl Agata Szelwach-Wydra z NRC.

Przypomnijmy, obiekt będzie miał 9,5 tys. mkw., z czego 7,5 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa. Jednym z 50 najemców będzie klub fitness Pure, który zajmie ponad dwa tys. mkw. powierzchni. Galeria zlokalizowana jest w samym centrum Zabrza. Obejmuje swoim zasięgiem 3,5 miliona osób, które mogą do niej dojechać samochodem nie dłużej niż w 25 minut.

Generalnym wykonawcą kompleksu jest Mostostal Zabrze – Holding S.A.

Spółka NRC jest także inwestorem Centrum Handlowego Załęże zlokalizowanego na terenie hali targowej Katowice Załęże. Obiekt będzie miał ponad 10 tys. mkw. powierzchni.