Korona Kielce: 16 najemców gastronomicznych

Łącznie w Galerii Korona Kielce znajdzie się aż 16 najemców z branży gastronomicznej. Będzie to największa liczba lokali tej grupy skupiona w centralnym punkcie Kielc. Obiekt na trzy miesiące przed otwarciem jest skomercjalizowany w 90 procentach.

Na poziomie -1 znajdzie się lokal Be Fresh. Punkt ze świeżymi sokami usytuowany zostanie na jednej z wysp, obok supermarketu Piotr i Paweł. Na tym samym poziomie znajdzie się także Fuente de la Yerba – pijalnia herbaty. Na poziomie +1, gdzie zlokalizowany będzie food court, powstaje Cafe Illy. Kawiarnia zajmie 63 metry kwadratowe na specjalnej, otwartej wyspie sąsiadującej z ogromną szklaną witryną z widokiem na ulicę Warszawską. W strefie food court ulokowana będzie również jedyna w województwie świętokrzyskim restauracja, w której serwowane będą m.in. bajkowe pizze – Ghiootto ( nowa marka, której pierwszy lokal otwarty zostanie w Galerii Korona Kielce). Największą restauracją w Galerii Korona Kielce będzie Gin Ger Sport Restaurant & Music Bar. – Będziemy mieli w restauracji ogromny zbiornik morski o wadze 6 ton i pojemności około 5 tys. litrów wody. Zostanie w nim zamontowana specjalna ok. 2 centymetrowa szklana szyba, za którą pływać będzie prawdziwy rekin oraz inne ryby drapieżne. Akwarium wkomponowane zostanie w ścianę wejściową tak, aby wzbudzać zainteresowanie zarówno naszych klientów jak i wszystkich odwiedzających Galerię Korona Kielce – informuje Piotr Mikołajczyk, właściciel restauracji, mieszkaniec Kielc, który w mieście prowadzi już lokal gastronomiczny Pepe Rosso. – Gin Ger Sport Restaurant & Music Bar to pierwsza tego typu restauracja w Polsce, która zadebiutuje w Galerii Korona Kielce. Myślę, że właśnie ten obiekt jest idealnym miejscem ze względu na jego świetną lokalizację oraz architekturę – wyjaśnia Piotr Mikołajczyk. Gin Ger Sport Restaurant & Music Bar zajmie dwa poziomy o łącznej powierzchni blisko 500 metrów kwadratowych i 220 miejscach siedzących.

Poza lokalami autorskimi, reprezentowanymi w większości przypadków przez mieszkańców Kielc, w Galerii Korona Kielce działać będą sieciowe marki. W food courcie znajdą się więc restauracje KFC, Piramida, Subway, Olimp, Kebab, China Town, Hana Sushi, a na innych kondygnacjach kawiarnia Empik Cafe, Coffe Heven czy lodziarnia Carte D’or.

Na trzy miesiące przed otwarciem Galeria Korona Kielce wynajęta jest w 90 proc. Na blisko 37 tys. metrach kwadratowych powstanie łącznie ok. 160 lokali handlowo – usługowych. Wśród najważniejszych marek, które już w maju będą dostępne w śródmiejskiej galerii, znajdą się: Zara, Reserved, Royal Collection, Bershka, Pull&Bear, Massimo Duty, Stradivarius, Tommy Hilfiger, 9- salowe Multikino, Pure Paltinium, Intersport, supermarket Piotr i Paweł, Smyk Megastore, Media Expert, Empik, Sephora, czy Bagatt.