Spółka planuje kolejną budowę

Rank Progress SA zamierza uruchomić wielkopowierzchniowe centrum handlowe w Pile w III kwartale 2014 roku. Spółka podpisała już przedwstępną umowę wartą 17 mln zł zakupu 100 proc. udziałów w spółce „GEMAR – UMECH” Sp. z o.o. posiadającej grunty w Pile przy ul. 14 Lutego wraz ze znajdującymi się na niej budynkami. Łączna powierzchnia nieruchomości to około 2,85 ha. Przewidywany termin rozpoczęcia inwestycji to IV kwartał 2012 roku.

– To doskonale zlokalizowany teren w samym centrum miasta. Jesteśmy przekonani, że postawienie w tym miejscu galerii będzie świetną inwestycją – przekonuje Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA. Jan Mroczka podczas Shopping Center Business Forum 2012, że jest to 17 projekt w portfelu spółki. Podkreślił także, że Rank Progress nie zamierza zwalniać tempa rozwoju.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. Wśród projektów realizowanych obecnie przez Rank Progress są m.in. inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna, Kielcach i Duchnowie. Spółka analizuje również lokalizacje pod galerie handlowe w Olsztynie, Tychach, Opolu Turawie, Gliwicach, Siedlcach i Jarosławiu.