Ghiootto: w planach trzy nowe restauracje

Spółka Syriusz, właściciel nowej sieci restauracji Ghiotto zamierza w maju 2012 roku uruchomić swój pierwszy lokal w Galerii Korona Kielce. W planach firmy jest rozwój sieci także w innych miastach w Polsce.

– Ghiootto to nowa marka, której pierwszy lokal o powierzchni około 40 mkw. zostanie otwarty w strefie food court kieleckiej galerii Korona Kielce. Kolejne punkty zostaną uruchomione w następnym roku w Krakowie i Tarnowie. Lokale w tych miastach będą miały powierzchnię o wielkości kolejno 450 i 200 mkw. – powiedziałw w rozmowie z Retailnet.pl Grzegorz Pyszniak, właściciel sieci.

Formuła nowych restauracji z włoską kuchnią oparta jest na bezpośrednim kontakcie z klientami, którzy będą mogli obserwować proces powstawania dań. – Nasi kucharze na specjalnej ladzie przygotowywać będą wszystkie posiłki, by klienci mieli pewność, że są one świeże. Sami będziemy wytwarzać pasty, sosy i oczywiście pizze. Nastawiamy się na całe rodziny i z tą myślą w menu uwzględnimy specjalne pozycje dla dzieci. Będą to m.in. zabawne makarony w kształcie misiów, czy gwiazdek. Dodatkowo najmłodsi będą mogli zamówić pizze, która kształtem i dekoracją przypominać będą popularnych bohaterów z bajek. Oferta ta z pewnością przemówi do niejadków. Dla kupujących pizze wprowadzamy nowość, czyli powiadomienie na wydawany przy zamówieniu pager. Na 2 minuty wcześniej poinformuje on kupujących o gotowym daniu. Dzięki temu będą mogli spokojnie realizować zakupy na terenie galerii oczekując na posiłek – dodaje Pyszniak.