W salonie dotępna będzie m.in. marka Reserved

Deptak Projekt P2, Inwestor projektu Półwiejska 2 w Poznaniu, podpisał pierwszą umowę najmu powierzchni na wynajęcie 3940 mkw. powierzchni w swoim projekcie ze spółką LPP S.A. – Multibrandowy salon będzie flagowym sklepem grupy LPP w Polsce. Łącznie na trzech poziomach pojawią się wszystkie marki spółki : Reserved, Reserved Kids,House, Cropp, Mohito, Home& You oraz nowa marka LPP , która pojawi się na rynku dopiero w przyszłym roku – informuje Agata Ryś, koordynator najmu.

Uruchomienie obiektu biurowo-handlowo-usługowego Półwiejska 2 w Poznaniu zaplanowano na IV kwartał 2013 roku. Inwestor złożył już wniosek o pozwolenia na budowę. Powierzchnia całkowita Półwiejskiej 2 ma wynieść 16,5 tyś. mkw. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 11 tys. metrów kwadratowych, z czego 6,7 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa.

Obiekt zostanie wybudowany w śródmiejskiej dzielnicy handlowej Poznania, u zbiegu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza, przy miejskim węźle komunikacyjnym placu Wiosny Ludów. Inwestorem projektu Półwiejska 2 jest Deptak Projekt P2 Sp. z o.o. Udziałowcami spółki są Confinance Properties Ltd. oraz Budlex Sp. z o.o. Budlex należy do firmy Erbud SA, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Confinance Properties to spółka inwestycyjna wchodząca w skład GN GROUP – firmy deweloperskiej. Autorem koncepcji i projektu architektonicznego jest RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, międzynarodowa pracownia architektoniczna.

GN Group to austriacko-polska firma działająca od 20 lat na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach swojej działalności firma angażowała się m.in. w inwestycje związane z produkcją żywności w Polsce i Rumunii we współpracy z Grupą Maspex , ale już na początku lat 90-tych zaczęła nabywać nieruchomości w Rosji, Rumunii i Polsce oraz tworzyć zakłady produkcyjne i centra logistyczne.

Od 2004r. GN Group działa wyłącznie w branży deweloperskiej, przede wszystkim na terenie Polski i Rosji. Firma otworzyła swoje biura w Poznaniu i Warszawie, a w Moskwie prowadzi je wspólnie z rosyjskim partnerem. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku zamierza w przyszłości otworzyć biuro w Katowicach.