BIK zrealizuje obiekt handlowy w Dzierżoniowie

Spółka Biuro Inwestycji Kapitałowych zrealizuje w Dzierżoniowie na terenach byłego dworca PKS obiekt handlowy o powierzchni handlowej 5 tys. mkw. Planowane rozpoczęcie inwestycji to połowa 2012 roku.

Galeria Dzierżoniów zostanie zlokalizowany przy ulicy Prochowej i Batalionów Chłopskich, na terenie byłego dworca PKS, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego już obiektu firmy NETTO.

– W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa na wyłączną komercjalizację tego projektu. Obecnie na finalnym etapie jest również proces wyboru głównego projektanta dla tej inwestycji. Poza tym projektem chcemy w tym roku nabyć jeszcze 2-3 lokalizacje pod realizację podobnych obiektów handlowych na terenie Polski środkowej i południowej – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Bartłomiej Solik menedżer ds. rozwoju, Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A.

Firma Biuro Inwestycji Kapitałowych S.A. z siedzibą w Krakowie została założona w 1996 roku. Od 2000 roku funkcjonuje na rynku nieruchomości komercyjnych jako deweloper, specjalizując się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Począwszy od 2010 roku spółka w ramach ekspansji rozpoczęła zdobywanie kolejnych rynków komercyjnych inwestując w obiekty handlowe oraz medyczne. Spółka do tej pory zrealizowała inwestycje w następujących lokalizacjach: Kraków, Ożarów Mazowiecki, Pruszcz Gdański, Sosnowiec, Chorzów, Puławy. Nieruchomości, które tam powstały dysponują prawie 85 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. BIK poza realizowaniem obiektów komercyjnych pod wynajem proponuje również usługi w zakresie Zastępstwa Inwestycyjnego przy realizowaniu inwestycji o charakterze komercyjnym. Ponadto spółka świadczy usługi Zarządzania Nieruchomościami Komercyjnymi na etapie realizacji inwestycji oraz w trakcie funkcjonowania obiektu.