Wizualizacja obiektu

– Planujemy rozpoczęcie budowy obiektu handlowego Stara Kablownia w Czechowicach – Dziedzicach na wiosnę 2012 roku. Otwarcie galerii handlowej nastapi najpewniej w I połowie 2013 roku – informuje w rozmowie z portalem Retailnet.pl Henryk Karpeta, kierownik tego projektu. Inwestorem przedsięwzięcia jest B.J.G. Sp. z o.o.

Pierwotnie Stara Kablownia miała być uruchomiona w listopadzie 2012 roku, jednak nastąpiły pewne przesunięcia. Inwestor oczekuje na uprawomocnienie się pozwolenia na budowę. Jeden z mieszkańców sąsiadujących z terenem, na którym powstanie obiekt, oprotestował wniosek o pozwolenie na budowę, gdyż obawia się, ze prace budowlane będą zbyt uciążliwe. Pod koniec lutego br. odbędzie się rozprawa administracyjna w tej sprawie.

– Zapewniam, ze inwestycja będzie realizowana, nie ma co do tego wątpliwości. Obiekt jest już w większości skomercjalizowany – dodaje Henryk Karpeta. Stara Kablownia powstanie w rozwijającej się aglomeracji śląskiej przy ul. Legionów. Na jej lokalizację wybrano tereny dawnej fabryki kabli, stworzonej w 1927 roku przez firmę Zahm z Morawskiej Ostrawy. Koncepcja Starej Kablowni zakłada zatem wykorzystanie postindustrialnego charakteru obiektu.

Powierzchnia zabudowy kompleksu wynosić będzie około 11,5 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa około 19 tysięcy metrów kwadratowych, z czego powierzchnię najmu łącznie stanowić będzie około 14,6 tysięcy metrów kwadratowych. Umowy najmu podpisano już między innymi z: Tesco, Rossmann, Mediaexpert, Multikino, JYSK, Kolporter, CCC, kawiarnio-lodziarnia Dolce Vita, piekarnia Niedźbała. W obiekcie znajdą się też zaplecze rekreacyjne z kręgielnią oraz mini browar.