GTC zamierza zbudować galerię w Miasteczku Wilanów

Mariusz Kozłowski, członek zarządu spółki GTC potwierdził w TVN CNBC wcześniejsze spekulacje rynkowe, że wyniki spółki w IV kwartale 2011 roku nie będą dobre. Szczegółowy raport za ten okres zostanie  opublikowany 2 marca 2012 roku.

– Spodziewam się słabego IV kwartału 2011 roku dla spółki GTC, wypowiedź pana Mariusza Kozłowskiego tylko mnie utwierdziła w tym przekonaniu. Szacuję, że strata netto może wynieść nawet 38 mln euro w samym IV kwartale, to jest znacznie więcej niż oczekuje tego rynek (wg konsensus prognoz PAP strata netto wyniesie ok. 15 mln euro). Powodem takiej sytuacji jest m.in. słaba konsumpcja i sentyment konsumentów, co przekłada się na gorsze wyniki operacyjne centrów handlowych należących do spółki i w konsekwencji negatywnie przekłada się na wartość aktywów w portfelu GTC – ocenia Andrzej Kasperek, analityk CAIB UniCredit.

GTC jest jednym z czołowych deweloperów w Nowej Europie. Firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. GTC realizuje i zarządza inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.

Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 1.000.000 mkw. netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 539.000 mkw. netto. Spółka posiada również portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej.