Ireneusz Kazimierczyk, prezes zarządu, Czerwona Torebka

W pierwszym półroczu 2012 roku otworzymy 40 pasaży Czerwona Torebka, a do końca roku będzie w sumie 80 nowych obiektów – poinformował Ireneusz Kazimierczyk, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka podczas Shopping center Business Forum, które odbyło się 14 lutego 2012 roku w Warszawie.

– Jesteśmy uzupełnieniem oferty klasycznych centrów handlowych. Konstruujemy platformę sieci handlu sklepów specjalistycznych. Inwestujemy zarówno w dużych jak i małych miastach. Budowę obiektu zaczynamy, gdy jest on skomercjalizowany w 70 proc. Realizujemy projekty niekapitałochłonne, więc nie ma ma problemów z ich finansowaniem – dodaje Ireneusz Kazimierczyk.

Czerwone Torebki powstają w lokalizacjach o atrakcyjnym potencjale handlowym dla marek sieciowych. Są to miejsca, gdzie odbywa się intensywny ruch samochodowy oraz pieszy: gęsto zaludnione osiedla mieszkaniowe, główne szlaki komunikacyjne oraz ważne strefy handlowo-usługowe. Wśród najemców znajdą się zarówno sieci popularnych, ogólnopolskich marek, jak również regionalni przedsiębiorcy.

W tym roku obiekty powstaną między innymi w takich miastach jak Tomaszów Mazowiecki, Ostrów Wielkopolski, Żory, Tczew, Świdnica czy Kutno, a także kilka w miastach większych jak Poznań, Warszawa, Kraków czy Szczecin. W 2011 roku w ramach platformy dla handlu detalicznego Czerwona Torebka zostało otwartych pięć obiektów handlowych. W ciągu dziesięciu lat na terenie całego kraju planowane jest stworzenie sieci do dwóch tysięcy Czerwonych Torebek.