Mayland RE realizuje CH Wzgórze w Gdyni

Zakończono prace formalno-prawne, które pozwolą rozpocząć przebudowę układu drogowego wokół Centrum Handlowego Wzgórze w Gdyni, obiektu realizowanego przez spółkę Mayland Real Estate. Dzięki tej decyzji, wkrótce rozpocznie się modernizacja infrastruktury drogowej zgodnie z nowym  projektem architektonicznym Centrum. W CH Wzgórze zakończono już prace nad przebudową wejść w istniejącej części centrum, które wpisują je w nową koncepcję architektoniczną obiektu.

Centrum Handlowe Wzgórze zostanie przebudowane według nowej koncepcji architektonicznej i będzie miało powierzchnię 70 tys. mkw. GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów. Grupę głównych najemców będą reprezentować m.in.: Real, Grupa Inditex i Alshaya, C&A, NewYorker, Kino Helios, Superpharm, Smyk, Empik, Sephora, Douglas, Drogeria Natura, Rossman, Tally Weijl, Duka, Kruk, Yes, Apart. Grupa LPP podpisała umowę najmu na ponad 4 tys. mkw. Rozbudowywany obiekt jest obecnie wynajęty w 70 proc., a większość pozostałej powierzchni jest zarezerwowana.

Budowa Centrum Handlowego Wzgórze rozpoczęła się w październiku ub. roku. Jego otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku. Mayland RE uzyskał 137 mln euro kredytu na przebudowę i rozbudowę obiektu. Finansowanie projektu zapewniły wspólnie dwa banki: Pekao SA oraz BZ WBK S.A. Centrum ma prawomocne pozwolenie na budowę.

Grupa Foncière Euris powierzyła w 2009 roku Spółce Mayland Real Estate budowę centrum handlowego Wzgórze wraz z przygotowaniem przebudowy i rozbudowy istniejącego projektu. Mayland RE poprowadzi proces rozbudowy i operacyjne zarządzanie obiektem.

Mayland Real Estate sp. z o.o. jest deweloperem powierzchni handlowych w Polsce istniejącym od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz pierwszą część Jantara w Słupsku.