Rzobudowa Galerii Pomorskiej

Dobudowana część będzie mieć powierzchnię 14,3 tys. mkw. , zatem w sumie powierzchnia nowej Pomorskiej będzie wynosić 44,2 tys. mkw. Na Galerię Pomorską Resolution Property wydało 50 mln euro. Pierwsza faza modernizacji obiektu obejmująca remont części restauracyjnej centrum zakończyła się pod koniec 2011 roku.

Remont istniejącej części obiektu, to początek programu modernizacji 8-letniej bydgoskiej Galerii Pomorskiej, ogłoszonego przez jej właściciela, firmę Resolution Property. W ramach programu przewidziano również rozbudowę obiektu, która pochłonie 25 milionów euro.

Jak już informowaliśmy przyjęty został zmieniony plan zagospodarowania galerii, zatwierdzony w pierwotnej wersji przez Radę Miejską Bydgoszczy w 2009 roku, dając tym samym zielone światło do rozpoczęcia prac w 2012 roku.

 

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy. Obiekt został otwarty w kwietniu 2003 roku. Najemcami są Carrefour oraz 100 sklepów m.in. H&M, Reserved, Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD oraz McDonald’s.

Resolution Property to firma specjalizująca się w dziedzinie zarządzania funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim. Resolution Property została założona w 1998 roku i od tego czasu za pośrednictwem trzech zarządzanych przez siebie funduszy zgromadziła aktywa o łącznej wartości ponad 2 miliardów euro. W grudniu 2007 roku firma zakończyła sukcesem swój ostatni projekt (Resolution Fund III), gromadzenia kapitału w wysokości 808 milionów euro pochodzących od europejskich i amerykańskich inwestorów, w tym od kilku wiodących amerykańskich inwestorów kapitałowych i instytucjonalnych. Resolution Fund III rozporządza środkami na sumę 400 milionów euro przeznaczonych na inwestycje na europejskich rynkach nieruchomości. Nabycie w 2010 Galerii Pomorskiej zapoczątkowało realizację strategii stworzenia w ciągu najbliższych 12 – 18 miesięcy portfolio nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej wartości do 500 milionów euro, co stanowiłoby 20 proc. aktywów Funduszu. Resolution Property ma na celu inwestowanie w centra handlowe na terenie Polski, które stwarzają możliwości aktywnego zarządzania, renowacji i przebudowy.