Sklep Baltony na warszawskim Okęciu

BH Travel Retail Sp. z o.o., której właścicielem jest PHZ Baltona S.A., otrzymała wypowiedzenia umów najmu powierzchni handlowych zlokalizowanych na Lotnisku im. F. Chopina w Warszawie ze skutkiem natychmiastowym. W wyniku tej decyzji BH Travel została zmuszona do wstrzymania działalności handlowej w sześciu sklepach zlokalizowanych w Wolnym Obszarze Celnym Lotniska Chopina.

Zdaniem BH Travel wypowiedzenie umów nie ma podstaw prawnych i faktycznych i jest wobec tego bezskuteczne. Zarząd podejmuje wszelkie przewidziane prawem kroki aby przywrócić pełną działalność handlową we wszystkich sklepach – czytamy w komunikacie notowanej na rynku NewConnect spółki.

Lotnisko Chopina w Warszawie posiada strefą handlową o łącznej powierzchni ponad 7 tys. mkw. Codziennie przewija się przez nią średnio 25 tys. pasażerów.  Potencjalnymi klientami są też osoby odprowadzające, witające oraz pracownicy lotniska i instytucji zlokalizowanych na jego terenie.

PHZ Baltona S.A. jest największym operatorem sklepów wolnocłowych w Polsce. Spółka posiada 24 sklepy w 11 lokalizacjach w Polsce i w Rumunii, przede wszystkim w głównych portach lotniczych. Jako lider segmentu Duty Free & Travel Retail posiada prawie 50 proc. udziału w rynku polskim. Ponadto zajmuje się zaopatrywaniem załóg statków i okrętów cumujących w polskich portach morskich. W 2010 roku spółka pozyskała inwestora strategicznego – Flemingo International Limited z siedzibą w Dubaju. Od czerwca 2011 roku spółka notowana jest na rynku NewConnect, a w 2012 r. planowane jest przeniesienie notowań na główny parkiet.