Coraz bliżej realizacji Kompleksu Res-Vita

Spółka Res-Vita, wspólnie z klubem sportowym CWKS Resovia, w pierwszym kwartale tego roku  zamierza wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę kompleksu handlowo-sportowo-hotelowego Res-Vita w Rzeszowie.

– Projekt centrum handlowego Res-Vita z rozbudowanym kompleksem sportowym w Rzeszowie jest prawie gotowy. Mamy nadzieję dostać pozwolenie na budowę w drugim kwartale tego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa ruszy w drugiej połowie tego roku. Obecnie trwają procedury związane z przygotowaniem i zatwierdzeniem dokumentacji – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Aleksander Bentkowski, prezes klubu CWKS Resovia.

Inwestor, spółka Res-Vita wspólnie z klubem sportowym Resovia, zamierza zbudować w Rzeszowie obiekt z powierzchnią handlową o wielkości 43,2 tys. mkw. Głównym inwestorem jest Res-Vita sp. z o.o., której właścicielem jest rzeszowski przedsiębiorca Tadeusz Dykiel. Spółka, posiłkując się kredytem, zrealizuje inwestycję wycenianą na 80-100 mln złotych. Koncepcję obiektu opracowało krakowskie biuro architektoniczne UCEES.

Inwestycja, ma powstać przy stadionie klubu piłkarskiego Resovia, pomiędzy ulicami Wyspiańskiego i Witosa. Kompleks będą tworzyć: galeria handlowa oraz hotel. Część komercyjna obiektu zostanie usytuowana na trzech kondygnacjach. Na poziomie zero będzie działał market budowlany OBI, market spożywczy Tesco oraz pasaż handlowy z modułami na wynajem. Na pierwszym piętrze pojawią się sklepy, w tym: salon sportowy Decathlon oraz food court, który zajmie centralną część budynku. Na tym samym poziomie od strony ul. Witosa będzie funkcjonował skatepark, lodowisko syntetyczne oraz klub fitness. Zespół kinowy z miejscami dla 1000 osób powstanie we wschodnim pasie galerii. Tam mieścić się będzie także dyskoteka i centrum konferencyjne o powierzchni 2,1 tys. mkw. Drugie piętro zostanie zagospodarowane również pod lokale handlowe oraz strefę gastronomiczną. W centralnej części będzie znajdować się przeszkolone patio.

Kompleks ma być gotowy w 2013 roku.