Spółka posiada m.in. sieć Textil Market

Dorota Cacek zrezygnowała z funkcji wiceprzewodniczącej rady nadzorczej spółki Redan S.A. Jako przyczynę swojej decyzji wskazała powody natury zawodowej, a w szczególności niemożliwość efektywnego i skutecznego pełnienia obowiązków w świetle pozostałych obciążeń – czytamy w komunikacie giełdowym spółki.

Redan S.A. jest operatorem znanych detalicznych marek odzieżowych: Top Secret, Troll i Drywash oraz sieci sklepów Textilmarket. Spółka funkcjonuje w ramach Grupy Kapitałowej, która zajmuje się projektowaniem, marketingiem oraz dystrybucją odzieży. Redan zleca swoją produkcję fabrykom w Polsce, Chinach, Indiach Turcji, Korei i Bangladeszu. W Polsce grupa kapitałowa zatrudnia ponad półtora tysiąca osób. Redan powstał w 1995 roku, a w 2003 roku akcje Spółki zostały dopuszczone do publicznego obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Centrala Spółki znajduje się w Łodzi. Na dzień 31 grudnia 2011 r. sieć sprzedaży Grupy Redan, dla segmentu modowego i dyskontowego razem liczyła 463 sklepy, a łączna powierzchnia wszystkich sklepów wyniosła nieco ponad 88 mkw. powierzchni.

Grupa planuje w 2012 roku kolejne otwarcia w segmencie modowym (marki odzieżoweTop Secret, Troll i Drywash). Nacisk będziemy kłaść przede wszystkim na rozwój sklepów franczyzowych, zarówno w Polsce jak i za granicą. Redan zamierza także w 2012 roku uruchomić około 60 nowych placówek sieci dyskontowej Textilmarket. W ostatnim kwartale 2011 r. uruchomiono 20 sklepów tej sieci – ich łączna powierzchnia wyniosła 3,74 tys. mkw. W grudniu 2011 r. nastąpiło otwarcie jubileuszowego 250 sklepu, a na koniec minionego roku powierzchnia całej sieci liczącej 251 placówek wyniosła 55,5 tys. mkw. powierzchni.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów należących do Redan S.A. za cały 2011 rok wyniosły 381,8 mln zł i były wyższe o 18 proc. od zrealizowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Udział sieci Textilmarket w obrotach 2011 r. wyniósł 52%, a części modowej – 48%.