Spółka Bytom do dynamicznego rozwoju zamierza wrócic w przyszłości

Jak już informował Retailnet.pl,  zarząd spółki Bytom odwołał prognozę wyników finansowych na lata 2011-2014 podaną raportem z września 2010 roku. W odwołanej prognozie zakładano m.in., że spadna koszty sprzedaży, a spółka powiększy swoją sieć handlową. W wywiadzie dla dziennika Parkiet Artur Morawiec, wiceprezes Bytomia ujawnił, że w roku 2012 spółka zamierza zmniejszyć dynamikę otwierania nowych salonów sprzedaży.

Spółka- podkreślił- pod koniec roku przymierza się do otwarcia sześciu nowych sklepów. Jednocześnie będzie jednak zamykać te lokale których rentowność jest niska. Wiceprezes Morawiec zaznacza jednak, że Bytom SA wiecej sklepów  zamierza otworzyć niż zlikwidować. Nie wyklucza też, że w wiekszym tempie, sieć spółki będzie sie ponownie rozwijać już w 2013 roku.

W odwołanej prognozie firma zapowiadała, że  w 2011 roku powiększy sieć handlową o 2300 mkw. Tymczasem w tym czasie otwartych zostało 19 nowych sklepów o powierzchni 2.010 mkw. Spółka podjęła także decyzję o likwidacji 7 punktów handlowych o powierzchni 925 mkw.

Wśród czynników, które spowodowały odwołanie prognozy wyników finansowych Bytom SA wymienia m.in.: osłabienie złotego, mniejsza od zakładanej dynamika przyrostu sieci detalicznej, zmniejszenie sprzedaży na rynku hurtowym, przesunięcie zamówień instytucjonalnych na rok 2012 oraz ograniczenie zleceń przerobowych przez klientów zagranicznych w związku ze światowym kryzysem gospodarczym.

Jak czytamy w raporcie, zdaniem zarządu  nie jest w tej chwili możliwe wystarczająco precyzyjne określenie szacunków wyników finansowych Grupy Kapitałowej Bytom S.A. na lata 2011 – 2014, w związku z czym nie jest możliwe zaktualizowanie poprzednio opublikowanych prognoz na te lata.

Wiceprezes Morawiec w wywiadzie dla Parkietu ujawnił  jednak, że w 2012 roku oczekuje wzrostu obrotów i zakończenia roku z zyskiem.

Firma Bytom SA specjalizująca się w krawiectwie męskim rozpoczęła swoją działalność w lipcu 1945 roku. Od 1995 roku firma jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bytom obecnie posiada około 60 sklepów firmowych w całej Polsce.