Galeria Świdnicka

Galeria Świdnicka  powstała w ścisłym centrum Świdnicy, na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. Jej powierzchnia całkowita wynosi 24 tys. mkw. To jedyna galeria handlowa w mieście, liczącym blisko 60 tys. mieszkańców. Prace związane z budową elewacji oraz dojazdem do obiektu zostały zakończone. Te dotyczące dogodnej komunikacji w rejonie obiektu warte są 4 mln zł i zostały sfinansowane przez Rank Progress.

Do oferty handlowej Galerii Świdnickiej dołączył nowy najemca. Należący do sieci sklepów modnego obuwia i akcesoriów Centro, zorientowany jest na młodych ludzi w wieku od 17 do 30 lat. Świdniczanie znajdą tam interesujące kolekcje w bardzo atrakcyjnych cenach oraz bogaty wybór produktów – ponad 2 tysiące modeli. Sklep zajmie powierzchnię 350 mkw.

„Galeria Świdnicka systematycznie wzbogaca swoją ofertę handlową, by podczas otwarcia zaskoczyć klientów różnorodnością. Oprócz propozycji marek odzieżowych czy kosmetycznych, będzie czekała na nich również oferta sklepu Centro, gdzie znajdą modne obuwie i stylowe akcesoria. A wszystko za rozsądną cenę” – mówi Halina Wyborska, Rzecznik Prasowy Rank Progress SA.  

Wśród najemców galerii są między innymi takie marki, jak: Apart, CCC, Cropptown, Diverse, Esotiq, House, Mohito, Orsay, Reserved, a także sieci: Drogeria Natura, Empik, Intermarche, Kolporter, Media Expert, Rossmann czy Vision Express. Znajdą się w niej również: centrum fitness, kino Cinema 3D oraz restauracje: Broaster Chicken, Choice, Efez, Siciliano, 3Naj i Cafe Vanilia. Proces komercjalizacji dobiega końca.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi,
w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty na terenie całej Polski. 

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw., oraz 6 własnych galerii handlowych, o łącznej powierzchni 136 tys. mkw. – w Jeleniej Górze i Legnicy oraz sprzedanych już obiektów w Kaliszu, Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu. W latach 2007 – 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw.