Obiekt ma być gotowy w III kw. 2012 roku

Postępuje komercjalizacja Outlet Park Szczecin – pierwszego centrum wyprzedażowego w regionie zachodniopomorskim. Do grona najemców inwestycji realizowanej przez Echo Investment w dzielnicy Prawobrzeże dołączyła sieć gastronomiczna North Fish. Outlet zostanie uruchomiony w III kwartale 2012 roku.

Restauracje North Fish zlokalizowane są w dużych miastach w Polsce, w galeriach i centrach handlowych. Lokale zajmują ok. 60 metrów kwadratowych powierzchni. Usytuowane są m.in. w Warszawie w CH Arkadia i CH Wola Park, w Krakowie w CH Bonarka i Galerii Kazimierz, w Łodzi w Galerii Łódzkiej i Manufakturze, a także we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej i Pasażu Grunwaldzkim. Firma North Food powstała w 2002 roku i została założona przez Michała Sołowowa.

Outlet Park Szczecin powstaje w miejscu funkcjonującego centrum handlowego przy ul. Struga, którego właścicielem jest Echo Investment. Kredytowanie inwestycji zapewnia umowa z bankiem PKO BP. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2011 r. Wykonawcą jest firma Polimex-Mostostal SA.

Realizacja odbywa się w dwóch etapach. Pierwsza, trwająca już faza, zakłada powstanie galerii handlowej, w której znajdzie się 70 lokali handlowych, 7-salowe kino Helios, supermarket „Piotr i Paweł” i Smyk Mega Store. Najwcześniej rok po zakończeniu pierwszego etapu, rozpoczną się prace związane z drugą fazą, w której powstanie około 60 sklepów. Wśród najemców obiektu obecne są takie marki jak m.in. Nike, Big Star, Mc Arthur, Lancerto, 4F, Puere, Reserved, Rebook, Adidas, Puma, House, Lee Wrangler, Atlantic, VIP, Wittchen, Bytom, Vero Moda, Jack & Jones, Ochnik, Coffeeheaven, Wójcik, McArthur, Kazar, Lancerto, Willsoor Group, Lavard, Lee Cooper.

Outlet Park Szczecin dysponować będzie 24 tys. mkw. powierzchni handlowej, z kolei pow. całkowita obiektu wynosi 30,2 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji 1,4 tys. miejsc parkingowych. Koncepcja architektoniczna obiektu powstała w biurze projektowym Vsf – Creative, natomiast projekt budowlany wykonała pracownia STUDIO A4 ze Szczecina.