W marcu poznamy generalnego wykonawcę Starej Kablowni

Spółka B.J.G. inwestor mającej powstać w Czechowicach-Dziedzicach galerii handlowej Stara Kablownia rozpoczął procedurę związaną z wyłonieniem generalnego wykonawcy obiektu.

Firmy zainteresowane wykonaniem określonego zakresu robót mogą składać swoje oferty w systemie Generalny Wykonawca w zakładce przetargi. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl, oferta inwestora cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony wykonawców i na chwilę obecną zgłosiło się kilkanaście firm zainteresowanych projektem. B.J.G. planuje, że decyzja, która wyłoni generalnego wykonawcę zapadnie najprawdopodobniej w marcu 2012 roku.

Jak już informowaliśmy, rozpoczęcie budowy obiektu handlowego Stara Kablownia w Czechowicach – Dziedzicach zaplanowano na wiosnę tego roku, a otwarcie nastąpi najpewniej w pierwszej połowie 2013 roku. Obiekt jest już w większości skomercjalizowany.

Powierzchnia zabudowy kompleksu wynosić będzie około 11,5 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa około 19 tysięcy metrów kwadratowych, z czego powierzchnię najmu łącznie stanowić będzie około 14,6 tysięcy metrów kwadratowych. Umowy najmu podpisano już między innymi z: Tesco, Rossmann, Mediaexpert, Multikino, JYSK, Kolporter, CCC, kawiarnio-lodziarnia Dolce Vita, piekarnia Niedźbała. W obiekcie znajdą się też zaplecze rekreacyjne z kręgielnią oraz mini browar.