Romuald Wojtkowiak, wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland

Przede wszystkim gratuluję Państwu profesjonalnej organizacji konferencji Shopping Center Business Forum 2012, która zainteresowała tak szerokie grono uczestników. Dla mnie, była ona przede wszystkim wyjątkową okazją poznania wielu ciekawych osób z branży oraz wysłuchania tego, co „mówi” rynek – ocenia Romuald Wojtkowiak, wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland S.A.

– Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie otwartość znacznej liczby firm, które już podczas konferencji nie tylko zainteresowały się tematem oświetlenia, ale zadeklarowały chęć wspólnego stworzenia wyjątkowych i niestandardowych projektów. To jest niewątpliwie najbardziej wymiernym owocem tej konferencji – informuje wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland S.A .

Romuald Wojtkowiak przedstawił prezentację dotyczącą właściwego i efektywnego zastosowania emocjonalnego wymiaru światła w centrach handlowych. – Cieszę się z faktu, że naszą prezentacją mogliśmy przybliżyć i uświadomić uczestnikom, w jaki sposób wykorzystać emocjonalny wymiar światła do zwiększenia przewagi konkurencyjnej. Poruszyliśmy także kwestię, jak właściwe oświetlenie bezpośrednio przekłada się na wzrost liczby klientów oraz zwiększa ich aktywność, a jednocześnie znacząco redukuje koszty oraz zmniejsza emisję CO2, co nie jest bez znaczenia dla firm, które podobnie jak Philips, realizują strategię zrównoważonego rozwoju.