Galeria Korona Kielce

Galeria Korona Kielce otwarta zostanie 16 maja. W tej chwili obiekt skomercjalizowany jest już w ponad 90%. Na blisko 37 tys. metrów kwadratowych powstanie ok. 160 lokali handlowo – usługowych. Wśród najważniejszych z nich wymienić należy: Zara, Reserved, Royal Collection, Carry, Bershka, Pull&Bear, Massimo Duty, Stradivarius, Tommy Hilfiger, Intersport, supermarket Piotr i Paweł, Smyk Megastore, Media Expert, Empik, Sephora, Douglas, Orsay, Camaieu, Empik, Mohito, Caterina czy Bagatt.

Galeria Korona Kielce- czytamy w komunikacie dyrekcji obiektu -będzie pionierem w całym regionie i to nie tylko ze względu na marki, które się w niej pojawią, ale również ze względu na ambitną misję dostarczania najbardziej kompleksowej oferty spędzania czasu wolnego. Inwestor chce w ten sposób udowodnić, że w dzisiejszych czasach galerie handlowe przestają być tylko obiektem komercyjnym. – Od początku założyliśmy, że budujemy obiekt, który ma spełniać również rolę głównego rozrywkowo-kulturalnego ośrodka miasta.  -Dla nas ważna jest synergia między handlem i rozrywką, bo ona gwarantuje satysfakcję klientów i sukces inwestycji. Dlatego właśnie ogromną część powierzchni zajmą marki, dzięki którym mieszkańcy Kielc poprawią swoją kondycję fizyczną i będą mogli się odprężyć  – wyjaśnia Michał Tur, dyrektor Galerii Korona Kielce. 

W Galerii znajdzie sie m.in.  Multikino. Spółka, należąca do grupy ITI, właściciela m.in. stacji telewizyjnej TVN, otworzy w Galerii Korona Kielce największy w regionie multiplex. Dziewięć sal kinowych wyposażonych zostanie w łącznie 1500 foteli oraz najnowsze systemy audiowizualne, w tym również 3D. Dzięki nim widzowie będą mieli okazję oglądać projekcje w najlepszym światowym standardzie obrazu i dźwięku, nieznanym do tej pory w regionie. Repertuar filmów będzie na tyle szeroki, by zadowolić fanów modernistycznej sztuki, czy tzw. hitów kinowych, ale także koneserów i miłośników kina ambitnego.

Galeria Korona Kielce będzie piątym obiektem w kraju, w którym firma Pure Health & Fitness zdecydowała się otworzyć swój punkt w najwyższym z dostępnych formatów – Platinum. – Będzie to drugi klub tej sieci w województwie świętokrzyskim, ale pierwszy w tak wysokim standardzie w całym regionie. W galerii znajdzie sie też Klub Squash Korona. Będzie to jedyny taki obiekt w regionie z pięcioma  kortami dostępnymi od rannych godzin aż do nocy. – W całej Polsce w chwili obecnej istnieje tylko 7  klubów, które posiadają więcej niż 4 korty. Będziemy więc  mieli się czym pochwalić. Nasze korty posiadają certyfikat światowej federacji squasha WSF. Dzięki temu będziemy mogli organizować turnieje rangi mistrzowskiej, zawody pucharowe, czy ligę ogólnopolską. Wierzymy w to, że już niedługo w Kielcach zapanuje prawdziwa moda na ten sposób spędzania wolnego czasu, ponieważ nie jest to sport monotonny i poza poprawą kondycji fizycznej znakomicie również podnosi inteligencje, ponieważ wymaga myślenia. Naszym marzeniem i aspiracją jest stworzenie w najbliższych latach kadry zawodniczej, która będzie dumnie reprezentować miasto Kielce na arenie krajowej, a w przyszłości, kto wie, może międzynarodowej – wyjaśnia Magdalena Michalska, manager Klubu.

Za proces komercjalizacji Galerii Korona Kielce odpowiedziada Libra Project.

Inwestorem galerii jest Church Land Development sp. z o.o., która wchodzi w skład MGC inwest sp. z o.o.

Twórcą projektu Korony Kielce jest pracownia architektoniczna Bose International Planning & Architecture.