Salon Gino Rossi

Sprzedając swą spółkę zależną: Simple Creative Products, Gino Rossi SA  chce pozyskać środki na restrukturyzację zadłużenia. Ma to być alternatywna forma pozyskania finansowania związana z przedłużającym sie  procesem pozyskania gotówki z nowej emisji akcji.  O możliwej sprzedaży Simple Creative Products, odzieżowej spółki zależnej, Gino Rossi  informowaliśmy w styczniu 2012.

Grzegorz Koterwa, prezes Gino Rossi w wywiadzie dla dziennika Parkiet poinforował, że na przełomie lutego i marca może zostać wyłoniony doradca, który wyceni wartość sprzedawanej spółki.  

31 stycznia 2012 Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy spółki Gino Rossi zdecydowało o emisja akcji z prawem poboru. Środki z emisji oraz ewentualnej sprzedaży Simple Creative Products spółka zamierza przeznaczyć na spłatę ok 40 mln zł kredytów, a takze na rozwój sieci.

Jak tłumaczył prezes Gino Rossi  emisja akcji to długotrwały proces. Dla tego spółka rozważa alternatywne źródło pozyskania pieniędzy na spłatę zadłużenia. Zarówno emisja akcji z prawem poboru jak i sprzedaż akcji Simple potrwa kilka miesięcy. Dla tego ostateczną decyzję o sposobie pozyskania środków na spłatę zobowiazań spółka zamierza podjęć w okolicach czerwca 2012.

W wypowiedzi dla Parkietu prezes Koterwa podkreślił dobre wyniki jakie w tym roku osiąga Gino Rossi. Jak poinformował, dzięki dobrze przyjętej przez klientów, nowej kolekcji, sprzedaż produktów spółki jest realizowana przy wyższej marży.

Gino Rossi jest jedną z najlepiej rozpoznawanych i najwyżej ocenianych na polskim rynku marek, która zajmuje czołową pozycję w segmencie obuwia i akcesoriów z wyższej półki. Sieć sprzedaży obejmuje kilkadziesiąt sklepów firmowych w Polsce i za granicą oraz kilka sklepów outletowych. W ofercie Gino Rossi znajduje się skórzane obuwie damskie i męskie oraz akcesoria. W roku 2012 spółka zapowiada otwarcie kilku nowych salonów.

Firma Gino Rossi powstała w czerwcu 1992 roku jako wspólne przedsięwzięcie udziałowców z Polski i Włoch. Jednym spośród sześciu założycieli był signor Gino Rossi, pochodzący z Włoch fabrykant, którego imię i nazwisko Spółka przyjęła jako swoją nazwę. Od 2006 Gino Rossi S.A. notowana jest na GPW. Firma posiada własny zakład produkcyjny w Słupsku, gdzie znajduje się główna siedziba Gino Rossi S.A. oraz zakład produkcji galanterii skórzanej w Elblągu.