W Mielcu działa Galeria Aura

W Mielcu może powstać kolejne centrum handlowe. Tamtejszy Urząd Miejski przygotował projekty planów zagospodarowania terenów pod inwestycje w wielkopowierzchniowe  obiekty handlowe. Jeden z nich obejmuje obszar 10 ha (przy ul. Powstańców Warszawy) a drugi 7 ha (przy ul. Kwiatkowskiego). Obecnie projekty są wyłożone do publicznego wglądu.

– W sprawie projektu MPZP dotyczącego mniejszego obszaru można zgłaszać uwagi do 8 marca 2012 roku, a większego – do 19 marca tego roku. jeśli chodzi o teren przy ul. Kwiatkowskiego, to wniosek o opracowanie planu został złożony przez prywatnych właścicieli tego terenu. Z kolei w przypadku terenu przy ul. Powstańców Warszawy, to jedna z warszawskich firm planujej wybudować duży obiekt wielkości około 40 tys. mkw. –  informuje Waldemar Wiącek, naczelnik wydziału urbanistyki, gospodarki gruntami i geodezji UM Mielec.

Jak już wcześniej informowaliśmy, inwestorem z Warszawy jest firma Kullar Gobi, która w Mielcu chce wybudować Galerię Aviator.

W Mielcu 6 kwietnia 2011 została otwarta Galeria Aura. Jest ona zlokalizowana przy skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Biernackiego, w Mielcu. Obiekt zajmuje powierzchnię 2,9 tys. metrów kwadratowych i dysponuje 50 miejscami parkingowymi. Ofertę handlową Aury, stanowią marki odzieżowe, obuwnicze i drogeryjne, a także księgarnia, apteka, supermarket, salon prasowy, optyka, kwiaciarnia oraz punkt gastronomiczny. Wśród najemców znajdują się m.in. takie marki, jak: Polomarket, Reserved, CCC, Matras czy Rossmann. Właścicielem Galerii jest IVS Grupa, firma działająca od 1997 roku, zajmująca się zarówno budową obiektów, jak i ich komercjalizacją. Obecnie firma rozbudowuje Galerię Raj w Dębicy.