Punkt w rzeszowskim Tesco

Sieć minipiekarni Fornetti poszukuje nowych lokalizacji pod swoje punkty sprzedaży. – Interesują nas miejsca o dużym natężeniu ruchu, m.in. takie jak hipermarkety i centra handlowe – informuje Michał Kuczyński, przedstawiciel Fornetti Polska Sp. z o.o. Firma chce w tym roku uruchomić kilkadziesiąt nowych punktów sprzedaży oraz zmienić wygląd na nowoprzyjęty koncept cześć już działających minipiekarni.

– Nowootwierane minipiekarnie będą już wyglądały zgodnie z nowym projektem. Pierwszy taki punkt już działa – w rzeszowskim CH Tesco. Szacujemy, ze w tym roku będzie ich około 40 – zarówno nowych punktów jak i tych, które działały już wcześniej, ale przeszły proces refreshingu – dodaje Michał Kuczyński.

Fornetti Polska Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu jest największą w Polsce siecią minipiekarni i kawiarenek, specjalizującą się w produkcji, wypieku oraz sprzedaży półfrancuskich i francuskich ciastek oraz słonych przekąsek. Spółka należy do SGAM Eastern Europe Holding II Limited. Sieć jest rozwijana w Polsce już 10 lat. Tworzą ją przede wszystkim franczyzowe punkty sprzedaży (ponad 200), choć firma posiada także własne obiekty. Minipiekarnie mają zazwyczaj od 12 do 14 metrów kwadratowych, na których znajduje się kompletne stanowisko Fornetti: urządzenie do wypieku ciastek francuskich z nadzieniem, ekspers do kawy, lody, chłodziarka z napojami.