dr Kurt-Georg Herzog, członek zarządu Elbfonds Development Sp. z o.o

Ostatnia edycja Shopping Center Business Forum była doskonałą okazją do wymiany opinii i doświadczeń ekspertów naszej branży. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję zaprezentowania projektów realizowanych przez naszą firmę – ocenia dr Kurt-Georg Herzog, członek zarządu Elbfonds Development Sp. z o.o.

– Wiele rozmów podjętych podczas trwania Shopping Center Business Forum jest kontynuowana i jestem pewien, że zwieńczeniem wielu z nich będzie nawiązanie współpracy – dodaje dr Kurt-Georg Herzog. Elbfonds Development był wystawcą podczas lutowej edycji SCBF 2012. Firma prezentowała na swoim stoisku swoje projekty centrów/galerii handlowych, min. w Żyrardowie k/Warszawy, Piekarach Śląskich i Janowie Lubelskim.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek Elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe jako inwestor i deweloper. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych inwestycji w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tysięcy metrów kwadratowych. We wrześniu 2011 roku firma inwestor otworzył centrum handlowo-usługowe Józefosław w Piasecznie koło Warszawy. Fundusz zamierza zainwestować w nieruchomości komercyjne w Polsce 500 mln euro. Grupa poszukuje nowych, atrakcyjnych lokalizacji pod budowę obiektów handlowych w miastach liczących minimum 25 tys. mieszkańców.

Więcej o planach grupy Elbfonds w marcowym wydaniu Shopping Center Poland.