Firma ma 63 salony w Polsce

Sieć sklepów z odzieżą i galanterią skórzaną Ochnik zamierza uruchomić swój pierwszy zagraniczny salon firmowy w Lohr Center Koblenz w Niemczech. Lokal zostanie otwarty na początku marca 2012 roku. Planowane są także inwestycje w Polsce- powstana trzy lokale firmowe – w budowanych obecnie Outlet Park w Szczecinie i Factory Annopol w Warszawie oraz w Galerii Rzeszów.

– Planujemy dalsze rozszerzenie sieci salonów firmowych poza Polską, ale jeszcze nie w tym roku. Obecnie za granicą działają już lokale franczyzowe Ochnik w Rosji – wyjaśnia Paulina Kucharska, specjalista ds. PR Ochnik Sp z o.o.

Firma została utworzona w 1989 roku i zajmuje się projektowaniem i sprzedażą odzieży oraz galanterii skórzanej dla kobiet i mężczyzn. Obecnie w ramach sieci funkcjonują 63 salony firmowe, w tym dwa salony franczyzowe. Sklepy są zlokalizowane w galeriach i centrach handlowych w całej Polsce (najwięcej znajduje się w woj. mazowieckim i śląskim). Produkty marki Ochnik można także kupić za pośrednictwem firmowego sklepu internetowego, który funkcjonuje od 2009 roku. Siedziba firmy mieści się w Garwolinie.