Factory Annopol w dzielnicy Białołęka

Spółka Neinver dziesięć lat po uruchomieniu w Ursusie pierwszego centrum wyprzedażowego w Polsce, buduje kolejny podobny obiekt w Warszawie. Będzie to pierwsze centrum outlet we wschodniej części miasta.

Jak już informowaliśmy, na początku lutego przekazano plac budowy generalnemu wykonawcy – firmie Budimex. Nowe Factory powstaje w dzielnicy Białołęka na działce między ulicami Annopol, Toruńską i Białołęcką. Na 19,7 tys. mkw. powierzchni znajdzie się 120 lokali z ofertą polskich i międzynarodowych sieci handlowych. Przed budynkiem będzie się mieścił parking dla 1,4 tys. samochodów.

Wśród najemców Factory Warszawa Annopol znajdą się m.in: Tommy Hilfiger, Brand, Lee Cooper, Levis, Reserved, Mohito, Cropp, House, VistulaRey Jay, Cross, Big Star, MC Arthur, Soda, Face Just Be Yourself, Tom Tailor, Sabra, 4F , Vero Moda, Wrangler/Lee, Digel, Willsoor, Gatta, Clarks, Kazar, Ochnik, Salamander, VIP Collection, Wittchen, Ko-ara, InMedio, Reebok, Campus, Dajar, Coffee Heaven i Empik Café.

Otwarcie centrum zaplanowano na pierwszy kwartał 2013 roku.

Factory Warszawa Annopol jest pierwszym w Polsce obiektem handlowym, który już w trakcie projektowania został poddany certyfikacji BREEAM, potwierdzającej jego ekologiczny charakter. Projekt budynku przygotowało biuro architektoniczne APA Wojciechowski.

Neinver jest jedną z firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. Obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech , we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. Pod marką Factory, Neinver wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii. Firma jest także drugim co do wielkości operatorem centrów outlet w Europie. W 2009 roku Neinver skonsolidował swoje centra outlet w Portugalii, Niemczech i Włoszech, wprowadzając nową markę The Style Outlets.

Neinver zarządza IRUS European Retail Property Fund, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy na rynku nieruchomości. W Polsce spółka obecna jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 158 500 mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się około 250 000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej. W 2002 inwestor uruchomił pierwsze w kraju centrum outlet Factory Warszawa Ursus. W 2007 powstała Galerii Malta. W 2008 spółka zrealizowała autorską koncepcję Futura Park, łączącą centrum outlet z tradycyjnym parkiem handlowym we Wrocławiu, a w 2011 Futura Park Kraków.