VeriFone oferuje nowoczesne technologie płatności bezgotówkowych

Podczas najbliższych targów GSMA Mobile World Congress, które odbędą się w dniach 27 lutego – 1 marca 2012 w Barcelonie,  VeriFone-  firma specjalizujaca sie w dziedzinie bezpiecznych płatności bezgotówkowych, zaprezentuje swoje innowacyjne rozwiązania z zakresu płatności bezgotówkowych.

NFC, czyli Near Field Communication, to technologia krótkiego zasięgu, która wciąż się rozwija i zyskuje coraz większą popularność w polskim i światowym handlu. VeriFone, jako firma ogólnoświatowa, ma duże doświadczenie w wykorzystywaniu tej technologii w płatnościach. Podczas Kongresu Telefonii Komórkowej GSMA na stoisku VeriFone zaprezentowane zostaną demo urządzeń wykorzystujących w praktyce technologię NFC. Prezentacje zostaną przygotowane z urządzeniami takich marek, jak Nokia, Blackberry oraz Samsung. Firma zaprezentuje także praktyczne zastosowanie projektu stworzonego we współpracy z Google: Google Wallet. Jest to projekt, który pozwala na korzystanie z kart płatniczych, rabatowych i lojalnościowych, zmagazynowanych w naszym telefonie komórkowym. Jedno zbliżenie telefonu z e-portfelem do terminalu płatniczego wykorzystującego technologię NFC wystarczy, by zapłacić oraz skorzystać z dodatkowych usług, np. promocyjnych.

PAYware Mobile Enterprise to w tej chwili najbardziej innowacyjny produkt VeriFone. Rozwiązanie to pozwala zamienić smartfona lub palmtopa w mobilną kasę, przyjmującą wszelkie płatności bezgotówkowe: zarówno wykonywane za pomocą tradycyjnej karty z czipem lub paskiem magnetycznym i karty zbliżeniowej, jak również za pomocą telefonu komórkowego z technologią NFC. VeriFone zaprezentuje, jak wygląda i działa PAYware w połączeniu z iPadem czy iPodem Touch. Pokazane zostaną także  możliwości wykorzystania PAYware w biznesie poprzez zaprezentowanie aplikacji stworzonych dla firm, które wdrożyły PAYware w swoich punktach sprzedaży – na stoisku będą to m.in. rozwiązania stosowane przez paneuropejską sieć perfumerii Douglas czy austriackie linie kolejowe Westbahn.

Światowy Kongres Telefonii Komórkowej GSMA Mobile World Congress jest zaliczany do grona najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń technologicznych w Europie. W ciągu kilku dni w Barcelonie spotkają się przedstawiciele szybko rozwijającej się branży technologii mobilnych. Wśród tych firm będzie także VeriFone.

VeriFone jest globalnym liderem w branży bezpiecznych płatności elektronicznych. Firma ma na tym polu ponad 30-letnie doświadczenie. Płatności bezgotówkowe są nieodłącznie związane z nowymi technologiami, zaś VeriFone aktywnie uczestniczy w badaniach nad rozwojem nowych technologii, które mogą wpłynąć na sposób, w jaki płacimy. Tylko w 2011 roku firma wydała na badania i rozwój około 108 mln usd.