Sklep Intermarché w Rudzie Śląskiej

Dzieki dobrym wynikom osiagnietym w 2011 roku Grupa Muszkieterów (Intermarché) zapowiada dalsze inwestycje w Polsce.  -W 2012 roku planujemy otwarcie prawie 50 nowych sklepów Intermarché i Bricomarché oraz dalszy rozwój własnej sieci stacji benzynowych przy supermarketach – mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów.

Wypracowane w ubiegłym roku obroty, wynoszące ponad 4,2 mld zł, pozwoliły Grupie do której należy sieć sklepów spożywczych Intermarché i typu „dom  i ogród” Bricomarché osiągnąć 20,6 proc. wzrost.  Sklepy Intermarché wypracowały obroty na poziomie ponad 3,44 mld zł, co stanowi ponad 22 proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Liczba sklepów pod tym szyldem powiększyła się o 12 nowych punktów sprzedaży. W 2011 r. Intermarché z liczbą 35 stacji paliw zbliżyło się do pozycji lidera wśród sieci wielkopowierzchniowych. 
Sieć Bricomarché, oferująca produkty z segmentu „dom i ogród" osiągnęła ponad 14 proc.wzrost obrotów w stosunku do poprzedniego roku. W 2011 obroty sieci wyniosły ponad 800 mln złotych. 
Obecnie Grupa Muszkieterów ze 168 sklepami działającymi pod szyldem Intermarché i 79 Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce w kategorii supermarkety. Natomiast jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji.  247 działających w Polsce supermarketów Muszkieterów, wraz z Centralą i 3 magazynami logistycznymi zatrudnia obecnie ponad 10.000 pracowników.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 190 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2011 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 37 miliardy euro.  Sieć to  ponad 3.500  sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców 130 000 pracowników.