Obiekt powiększy się o około 12,5 tys. mkw.

W 2013 roku zamierzamy oddać do użytku nową część Pasażu Grunwaldzkiego we Wrocławiu, o powierzchni około 12,5 tys. metrów kwadratowych – informuje Marcin Materny, dyrektor działu Centrów Handlowych – Zagranica w Echo Investment S.A w wywiadzie dla Shopping Center Poland. Znajdą się tam przede wszystkim marki z sektora Premium. Pojawią się także nowe restauracje, fitness i kręgielnia. Koncepcję architektoniczną nowego skrzydła obiektu wykonała pracownia APA – Kuryłowicz & Associates.

Wrocławskie Centrum Handlowo-Rozrywkowe Pasaż Grunwaldzki działa od kwietnia 2007 roku. Na czterech kondygnacjach Pasażu znajduje sie ponad 200 punktów handlowych, usługowych i gastronomicznych, reprezentujących marki polskie i zagraniczne oraz 11-salowe Multikino. Dla zmotoryzowanych przygotowano 1400 miejsc parkingowych pod dachem. Pasaż Grunwaldzki to 130 tys. mkw. powierzchni całkowitej i około 50 tyś. mkw. GLA.

Echo Investment S.A. to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.

Cały wywiad z Marcinem Maternym już w marcowym numerze magazynu Shopping Center Poland. Zapraszamy do lektury!