Francuska sieć Go Sport ma w Polsce 24 salony

W raporcie rocznym francuska sieć sklepów sportowych Go Sport  informuje o nieznacznym spadku swych przychodów ze sprzedaży. Przekroczyły one 680 mln euro i były o 0,4 proc. niższe niż w roku 2010. Spółka poinformowała też o słabszych wynikach swych sklepów zarówno we Francji jak i w Polsce.  Przychody ze sprzedaży w 2011 roku spadły w naszym kraju o 3,1 proc. Spadek przychodów ze sprzedaży sklepów Go Sport France był mniejszy i wyniósł 1,7 proc. Francuskie sklepy należacej do Grupy sieci Courir odnotowały natomiast wzrot sprzedaży o 8,9 proc.

W 2011 roku Go Sport przeprowadził w Polsce rebranding 7 sklepów zwiekszajac liczbę przebudowanych placówek do 15 ( z 24 posiadanych).

Go Sport jest francuska grupą kapitałową zajmującą się dystrybucją artykułów sportowych. Działa ona w pięciu krajach świata – Francji, Belgii, Polsce, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W sumie sieć skupia niespełna 350 sklepów. W Polsce Go Sport otworzył filię w 1998 roku. Ponad dziesięcioletnia współpraca z naszym krajem zaowocowała otwarciem około 24 placówek handlowych, głównie w dużych miastach.