Miasto z potencjałem na inwestycje

Miasto zamierza sprzedać teren bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w dzielnicy Helenów w zachodniej części miasta. Są to trzy działki o łącznej powierzchni około 5 hektarów położone przy trasie nr 19. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego może tam powstać między innymi centrum handlowe. Obecnie na tym obszarze mieści się zajezdnia trolejbusów, ma tam także swoją siedzibę Zarząd Transportu Miejskiego.

Projekt uchwały dotyczący sprzedaży terenu przy Al. Kraśnickiej w Lublinie, przeznaczonego pod "aktywność gospodarczą”, trafi pod obrady komisji i będzie analizowany przez miejskich radnych. Jest szansa, że może on zostać poddany głosowaniu podczas sesji rady miasta, która odbędzie się 22 marca 2012 roku.

Jeśli radni przegłosują uchwałę, to eksperci z urzędu miejskiego przystąpią do wyceny tego gruntu. Następnym etapem jest ogłoszenie przetargu na zbycie tego terenu.

W promieniu dwóch kilometrów od tego miejsca funkcjonują już dwa centra handlowe – Leclerc i Tesco. Przypomnijmy, że w Lublinie działa około 20 centrów handlowych, m.in.: Galeria Lubelska, Lublin Plaza, Galeria Rusałka, CH Real, Galeria Gala czy Galeria Orkana. Ponadto w planach wybudowanie galerii handlowej mają grupy: Immofinanz oraz Inter IKEA. Dodatkowo rozbudowana ma być Galeria Olimp.