Aflopa w trakcie realizacji Fabryki Centrum w Pabianicach

Postępują prace związane z realizacją wielofunkcyjnego obiektu Fabryka Centrum, realizowanego przez spółkę Aflopa Nieruchomości w Pabianicach. Kompleks będzie spełniać trzy funkcje: handlową, biurową i hotelową. Jak poinformował inwestor, prace budowlane związane z realizacją Fabryki Centrum przebiegają zgodnie z harmonogramem. Prace nad renowacją elewacji zewnętrznej obiektu zostały wykonane w 60 proc. Wymieniono również ponad połowę stropów. Obecnie wykonywane są roboty związane z rozprowadzeniem instalacji wodno-kanalizacyjnej. Obiekt ma już nowe szyby windowe oraz klatki schodowe.

Pozwolenie na realizację kompleksu inwestor otrzymał w sierpniu 2010 roku. Oddanie obiektu planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2013 roku.

Obiekt będzie miał około 30 najemców, głównie z branży modowej i usługowej. Fabryka znajdować się będzie w ścisłym centrum Pabianic, przy ul. Zamkowej w rewitalizowanej XIX-wiecznej fabryce przemysłu wełnianego. Na czterech kondygnacjach nadziemnych zaplanowane zostały pasaże handlowe. Przewidziano również powierzchnię biurową oraz przestrzeń hotelowo-rekreacyjną. Ofertę centrum uzupełniają cztery apartamenty zaprojektowane na najwyższej kondygnacji. Na kondygnacji -1 znajdzie się restauracja lub pub. Parking przed wejściem zaplanowano na ponad 300 miejsc. Część handlowa zajmie 6100 metrów kwadratowych, biurowa – 1300, a hotelowa – 2600.

PPH Aflopa funkcjonuje nieprzerwanie na rynku od 1989r. Przedmiotem działalności firmy jest budowa oraz zarządzanie obiektami o charakterze komercyjnym (nieruchomości produkcyjne, magazynowe, biurowe oraz handlowe). Od roku 2011 przedsiębiorstwo funkcjonuje pod firmą Aflopa Nieruchomości Sp. z o.o. Spółka komandytowa. Obecnie przedsiębiorstwo inwestuje także w nieruchomości gruntowe na terenie całego kraju – w najatrakcyjniejszych lokalizacjach – w celu realizacji obiektów komercyjnych.