Centrum handlowe może powstać w pobliżu autostrady A-2

Trwa procedura opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ponad 20 ha obszaru na terenie podwarszawskiej gminy Grodzisk Mazowiecki, na którym ma powstać duże centrum handlowe. – Bardzo kibicujemy tej inwestycji, bo to zapewni rozwój gminie i uatrakcyjni jej ofertę. Obecnie najbliższe centrum handlowe zlokalizowane jest 20 km od miasta – informuje Grzegorz Benedykciński, burmistrz miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki.

Zakończyła się już faza uzgodnień zewnętrznych, projekt ma być niedługo wyłożony do publicznego wglądu. Potrzebna jest też zgoda od ministerstwa rolnictwa na zmianę przeznaczenia tego terenu na handel wielkopowierzchniowy. Procedura może jeszcze potrwać kilka miesięcy. Chodzi o obszar zlokalizowany na północny wschód od powstającego na terenie gminy węzła autostradowego (odcinek D autostrady A2). Burmistrz nie ujawnia, kto jest inwestorem tego projektu.

Dotychczas na terenie gminy nie powstały żadne centra handlowe – funkcjonują jedynie markety wielkopowierzchniowe. Grodzisk Mazowiecki jest gminą przychylną nowym inwestycjom. Przypomnijmy, że spółka Las Palm zamierza tu wybudować parki rozrywki Adventure World Warsaw. Z kolei 7 marca br. odbędzie się przetarg na zakup działki o pow. 1,5 ha zlokalizowanej w miejscowości Kłudno Stare należącej do gminy pod inwestycję typu centrum handlowe.