Spółka planuje kolejną inwestycję

Rank Progress SA zamierza wybudować wielkopowierzchniowe centrum handlowe w Pile. – Plany firmy zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek i duże sieci handlowe. Obiekt ten cieszy się dużym zainteresowaniem. Najemcy zadeklarowali wstępną chęć wynajęcia już ok. 70 proc. planowanej powierzchni. To najlepsze uzasadnienie dla tej inwestycji – informuje Halina Wyborska, rzecznik prasowy tej spółki.

Obiekt ma być uruchomiony w III kwartale 2014 roku. Spółka podpisała już przedwstępną umowę wartą 17 mln zł zakupu 100 proc. udziałów w spółce „GEMAR – UMECH” Sp. z o.o. posiadającej grunty w Pile przy ul. 14 Lutego wraz ze znajdującymi się na niej budynkami. Łączna powierzchnia nieruchomości to około 2,85 ha. Przewidywany termin rozpoczęcia inwestycji to IV kwartał 2012 roku. Inwestor jest w trakcie opracowywania koncepcji tego projektu.

– Koncepcja centrum handlowego w Pile w dużej mierze zależy od tego, czy spółce uda się nabyć drugą, mniejszą część działki. Złożyliśmy ofertę na zakup drugiej, mniejszej części działki, w sąsiedztwie tej, którą już posiadamy. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie. Budowa obiektu rozpocznie się jednak niezależnie od wyniku rozmów w tej sprawie. Dokupienie pozostałych terenów determinuje wyłącznie skalę i rodzaj projektu. Prowadzone są już także rozmowy z potencjalnymi najemcami. To od ich potrzeb również zależy kształt i ostateczny projekt centrum handlowego – wyjaśnia Halina Wyborska.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy. Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem. Wśród projektów realizowanych obecnie przez Rank Progress są m.in. inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna, Kielcach i Duchnowie. Spółka analizuje również lokalizacje pod galerie handlowe w Olsztynie, Tychach, Opolu Turawie, Gliwicach, Siedlcach i Jarosławiu.