Budowa Galerii Galena ruszy w 2013

P.A. Nova jest właścicielem nieruchomości położonej w Jaworznie o powierzchni 6,16 ha, na której planowana jest realizacja galerii handlowej o powierzchni najmu ok. 35 tys. mkw. – Jesteśmy na etapie ostatecznego dopracowywania projektu. Budowa ruszy w 2013 roku. Planowane otwarcie Galerii Galena to 2014 rok – powiedziała w rozmowie z Retailnet.pl Hanka Krzyżańska dyrektor ds. ekspansji, P.A.Nova

Spółka P.A. Nova SA, inwestor mającej powstać w Jaworznie galerii handlowej, poinformowała, ze pierwsze prace związane z budową obiektu ruszą już w 2013 roku. Ostateczna koncepcja Galerii Galena jest właśnie opracowywana.

Podmiotami odpowiedzialnymi za proces komercjalizacji obiektu jest Dział Ekspansji P.A. Nova oraz firma Retail Concept z Warszawy. Galeria handlowa powstanie w śródmieściu Jaworzna, naprzeciw Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ulicy Rzemieślniczej, Kolejowej oraz Grunwaldzkiej. Obiekt pomieści około 130 sklepów i punktów usługowych. Nowa galeria będzie obiektem dwukondygnacyjnym o sprofilowanych poziomach handlowych. Na parterze galerii, oprócz hipermarketu spożywczego oraz 2-3 sklepów modowych, znajdą się salony obuwnicze, sklepy z asortymentem sportowym, punkty usługowe takie jak pralnia chemiczna, piekarnia, punkt dorabiania kluczy, salony gsm. Piętro galerii przeznaczone będzie na sklepy z modą damską, męską, dziecięcą, akcesoria, sklep branży AGD RTV, kino wielosalowe. Na piętrze została również zaprojektowana strefa gastronomiczna.

P.A. Nova S.A. jest firmą oferującą usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych na terenie całego kraju. Struktura organizacyjna firmy, w skład której wchodzą działy: deweloperski, budowlano -wykonawczy, projektowo- architektoniczno, urbanistyczny oraz systemów informatycznych, pozwala na realizację i obsługę całości procesu budowlanego.