Sklep Toys “R”US. w Auchan Gdańsk

C.H. Auchan Gdańsk, poszerzyło swoją ofertę o nowego najemcę – ogólnoświatową sieć sprzedaży zabawek – Toys“R”US.  W lutym 2012 roku, zarząd Toys“R”US Polska podpisał z Auchan umowę najmu lokalu o powierzchni 2400 mkw. Nowa placówka dołączy do sieci  1600 sklepów światowego giganta. Gdański sklep TOYS“R”US będzie znajdował się w lewym skrzydle centrum handlowego, w sąsiedztwie hipermarketu Leroy Merlin i zostanie otwarty, jako trzeci sklep amerykańskiego potentata handlu zabawkami w Polsce. W ofercie TOYS“R”US oprócz standardowych zabawek znajdują się również zabawki outdoorowe, multimedia oraz artykuły dla niemowląt.

Jak podkreślał w rozmowie z redakcja Retailnet.pl Antonio Urcelay, prezydent Toys”R”Us w Europie  wejście firmy do Polski stanowi element ekspansji sieci na kontynencie. Jest punktem potencjalnego startu ku innym krajom Wschodniej Europy  – Dynamiczny rozwój rynku w Polsce i społeczeństwo ukierunkowane na rodzinę sprawiają, że jest to idealny kraj do rozwoju i jesteśmy dumni, że możemy przedstawić tę markę polskim konsumentom.

W sklepach Toys”R”Us znajdą się takie marki jak Hasbro, Lego czy Mattel, a takze  brandy należące do sieci, których nie można znaleźć w innych sklepach. Firma zapowiada, ze będzie nawiązywała stosunki biznesowe z polskimi producentami. Zamierza też szukać okazji wprowadzania produktów polskich producentów do innych krajów, w których działa.

Auchan rozpoczął przebudowę galerii w Gdańsku, która po zakończeniu prac pomieści 70 butików.  GLA przebudowanej galerii handlowej będzie wynosiła ok. 16 000 mkw.