Cuprum Arena

Sklep Pepe Jeans w lubińskiej galerii Cuprum Arena otwarty zostanie 3 marca. Nowy lokal sieci znajdzie się na parterze, naprzeciwko sklepu CCC. Pepe Jeans to angielska firma, która powstała blisko czterdzieści lat temu z inicjatywy trzech braci. Dzisiaj jest to jedna z najbardziej popularnych marek odzieży jeansowej, rozwijająca się prężnie prawie we wszystkich krajach w Europie. W asortymencie marki dominuje jeans, a więc spodnie, kurtki, bluzki. Firma prowadzi również sprzedaż odzieży wykonanej z innych materiałów. Klienci w nowym sklepie w Cuprum Arena znajdą więc bluzy, swetry, ciekawą kolejcję butów, a nawet eleganckie koktajlowe sukienki. Salon w Lubinie będzie 15 jaki sieć Pepe Jeans otworzyła w Polsce. Wszystkie zlokalizowane są w outletach i galeriach handlowych.

Cuprum Arena w Lubinie, składa się z trzech kondygnacji handlowych. Wewnątrz funkcjonuje 130 sklepów i placówek usługowych, wśród których znajdują się delikatesy, lokale gastronomiczne, wielkopowierzchniowy sklep AGD i RTV, sklepy renomowanych marek polskich i zagranicznych, a także sklepik Zagłębia Lubin. Ponadto w obiekcie funkcjonuje multipleks z pięcioma salami kinowymi. W głównym atrium mogą odbywać się koncerty i przedstawienia. Powierzchnia zabudowy wyniosła 2 ha, całkowita powierzchnia użytkowa galerii to 69 000 mkw, zaś powierzchnia najmu to 34 000 mkw. Wewnątrz umiejscowiono również wielopoziomowy parking na 1000 samochodów. Kubatura galerii wynosi 439 000 metrów sześciennych. Na najwyższym poziomie znajduje się klub fitness, a także pomieszczenia biurowe.

Inwestorem Cuprum Arena jest MGC Inwest sp. z o.o. Firma zajmuje się głównie wielokierunkową działalnością inwestycyjną, tworzeniem nowych obiektów mieszkaniowych, usługowych, biurowych i hotelowych. Jest to spółka typu holdingowego, a prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych powołanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Jedną z nich jest spółka Prestiż MGC Inwest utworzona na potrzeby projektu Centrum Handlowo-Rozrywkowego Cuprum Arena.