Karol Bartos, dyrektor generalny, MGPA Polska

MGPA, niezależna grupa kapitałowa (private equity) działająca na europejskim i azjatyckim rynku nieruchomości, zamierza zainwestować w Polsce 500 mln euro w obiekty komercyjne w ciągu najbliższych dwóch – trzech lat.

Fundusz ocenia Polskę, a szczególnie rynek warszawski za bardzo atrakcyjny.- Dla MGPA, Polska jest jednym z czterech głównych rynków w Europie, obok Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji. W pełni dostrzegamy potencjał polskiego rynku. Cieszę się, że to właśnie ja będę miał okazję rozwijać działalność MGPA w Polsce – powiedział Karol Bartos, dyrektor generalny, MGPA Polska.

MGPA jest niezależną grupą kapitałową (private equity) działającą na europejskim i azjatyckim rynku nieruchomości. Łączna wartość aktywów zarządzanych przez MGPA wynosi obecnie około 11 miliardów USD. Firma realizuje i zarządza projektami deweloperskimi w sektorze powierzchni biurowych, handlowych, przemysłowych, mieszkaniowych i hotelowych. W Polsce fundusz jest właścicielem Centrum Handlowego Pogoria zlokalizowanego w Dąbrowie Górniczej ( 90 sklepów na pow. 30 tys. mkw GLA) oraz Centrum Handlowego Karolinka w Opolu ( 130 sklepów na łącznej powierzchni ok. 70 tys. mkw).